PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

RadioReaktywacja W Jeleniej Górze

Radio Reaktywacja

Na wstępie zostaliśmy gorąco przywitani przez Panią Dyrektor Beatę Toczek oraz Nauczycieli w osobach : Pani Małgorzaty Mojżesz Budzikowskiej - nauczyciela angielskiego oraz Pani Justyny Liber- nauczyciela fizyki.

Punktualnie o godzinie 10:00 Paweł SQ5STS rozpoczął prezentację przedstawiając krótki zarys historyczny na temat powstania radia. Po części teoretycznej zajęcia poprowadzono w kierunku wyjaśnienia pewnych zjawisk ,które to spowodowały możliwość przesyłania sygnałów radiowych na odległość. Kolejnym ciekawym i w pełni akceptowanym przez młodzież działaniem był konkurs CW, polegał on na odczytywaniu krótkich 2..3 i 4 literowych wyrazów , i za prawidłową odpowiedź uczniowie nagradzani byli drobnymi upominkami w postaci słodyczy. Następnym i najbardziej oczekiwanym tematem była możliwość przeprowadzenia pierwszej w swoim życiu łączności radiowej , zgłosiło się do tego wielu uczniów….. być może przyszłych adeptów krótkofalarstwa , przeprowadzono dziesięć QSO w tym jedno międzynarodowe z kolegą OM3LK Piotrem.

Wszystkim kolegom którzy wykazali się dużą cierpliwością podczas prowadzenia łączności radiowych serdecznie dziękujemy , to dzięki Wam mamy możliwość prowadzenia szkoleń dla dzieci i młodzieży.

Reasumując nasze spotkanie:
W zajęciach wzięło udział około 80-ciu uczniów Gimnazjum Nr 4 w Jeleniej Górze. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej i przyjęte dość entuzjastycznie przez uczniów w/w szkoły.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły oraz Nauczycieli którzy brali czynny udział w naszych zajęciach. Szczególne podziękowania dla Pawła SQ5STS za duże zaangażowanie na rzecz Klubu SP6PCH oraz Andrzeja SP5AHT naszego Gościa Honorowego za udział i czynne włączenie się w sponsoring w postaci najnowszych egzemplarzy ŚWIAT RADIO. Dziękuję również dla pozostałych członków naszego Klubu za duży wkład pracy w organizację prezentacji:

SP6DMQ Marusza
SP6GBR Kazika
SQ8MFN
SQ6HHQ Janka
SQ6KXP Piotra

Dodatkowe podziękowania za udzieloną pomoc podczas instalowania sprzętu oraz prowadzenie łączności radiowych w paśmie 2m dla Kolegi Maćka ze Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" z siedzibą w Jeleniej Górze.

Klub SP6PCH jest otwarty na wszelkie propozycje współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Prosimy o ewentualne sugestie na temat ewentualnej zmiany sposobu prowadzenia takich zajęć.
73’

SQ6OU Rysiek

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.