PZK

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Ciekawostka przyrodnicza

Taki oto news pojawił się na stronie związkowej PZK. Niby nic nowego ale nasuwa mi się jedno małe aczkolwiek ważne pytanie. Dlaczego Prezes PZK na to pozwala ? Jak można się nazywać WOLONTARIUSZEM, jeśli „do wczoraj” za to samo brało się „grubą” kasę ? NAWRÓCENIE ? Takie dodatkowe ciekawe linki w pierwszym poście.

Zawody Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zawodach Dzień Dziecka. Planujemy utworzyć nowe ciekawe kategorie.
Kategoria SWL-WEB-SDR dla nasłuchowców słuchających za pośrednictwem internetu oraz kategoria "Przyjaciele" dla dziadków z wnuczkami!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy młodzież i doświadczonych operatorów. Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie www.reaktywacja.org.pl.

Tygodnik Krótkofalowca

Pojawił się pierwszy (siódmy) numer Tygodnika Krótkofalowca. Periodyk zastąpił cotygodniowe komunikaty PZK. Pieczę nad przedsięwzięciem trzyma Remek SQ7AN.

Jako że zlikwidowałem swoje konto na forum SP7PKI - nie mogę się bezpośrednio odnieść do malkontencjich wypocin wypisywanych przez "znafców" wszelkiej maści technik tworzenia czasopism. Napisze więc tutaj. Panowie ruszcie 4 litery i stwórzcie cokolwiek, nawet głupiego newsa złożonego z dwóch mądrych zdań. Krew mnie zalewa jak czytam komentarze negujące wszystkich i wszystko, zapytam wprost kolego Danielu o nicku: SWL_SP5 kolego Grzegorzuo nicku: SP9GMK i pozostali dla których problemem jest przecinek - Cóż takiego Wy sami z własnej inicjatywy zrobiliście dla polskiego krótkofalarstwa ? oprócz rezerwacji znaku HF0POL :))))))) ... i marudzeńia w 97% wątków na forum.

Marek SQ8MXS
PS: Biuletyn wróci - nie wtym roku bo są inne ważniejsze priorytety, ale wróci ..., a może połączymy siły z Remkiem i powstanie miesięcznik ...

730 lecie miasta Krobi

Z życia klubów

W tym roku miasto Krobia obchodzi 730 lecie nadania praw miejskich. Radio-Klub Krobia postanowił włączyć się do obchodów tego jubileuszu, uzyskując znak okolicznościowy SN3GB. Członkowie klubu SP3PGS będą pracowali pod tym znakiem od dnia 15 sierpnia do dnia 15 września b.r.

Za łączności ze stacją SN3GB korespondenci otrzymają "Certyfikat Uczestnictwa" w obchodach jubileuszu, podpisany przez p. Burmistrza Krobi.

Certyfikat wydawany będzie wyłącznie w formie elektronicznej i wysyłany na adres pocztowy korespondenta znajdujący się na qrz.com. Karty QSL prosimy przesyłać przez biuro /SP6-SOT#13-SP3PGS/ oraz eQSL.

www.qrz.com/db/SN3GB oraz www.sp3pgs.pl

Serdecznie zapraszamy do łączności !!!

Akcja "Tu mieszka krótkofalowiec - tu wezwiesz pomoc"

Zorganizowaliśmy przedŚDMową akcję "Tu mieszka krótkofalowiec - tu wezwiesz pomoc", która ma na celu:

a) Poinformowanie ludzi o możliwości uzyskania pomocy w wezwaniu pomocy na wypadek paraliżu GSMów
b) Pokazanie ludziom, że jesteśmy i że bywamy cholernie użyteczni, rozpropagowanie hobby (w jakiś tam sposób)
c) Mobilizację środowiska emcomowego i proemcomowego, po części.

Informacje o naszej akcji pojawiać się będą w różnych mediach, na pierwszy ogień poszedł już teleekspres (http://teleexpress.tvp.pl/25798479/06072016-1700 7 minuta 20 sekunda), w drodze kolejne.

Strona akcji: http://tumieszkakrotkofalowiec.pl/
Arkusz do pobrania: http://tumieszkakrotkofalowiec.pl/arkusz.pdf

Apelujemy do krakowskich i okolicznych krótkofalowców o włączenie się do akcji. Jest szansa pomóc i pokazać się od dobrej strony. Informacje są na stronie, jeśli jakiejś nie ma, piszcie proszę, to uzupełnię. Mail na który możecie pisać, że jesteście chętni (nie jest obowiązkowe napisanie maila, ale pozwoli nam to może jakąś mapkę krótkofalowców strzelić...) - qrz@tumieszkakrotkofalowiec.pl

Źródło: Wiktor SQ9WTF & forum SP7PKI

Komunikat PZK 29.06.2016

Informacje PZK

Na stronie PZK pojawił się cotygodniowy komunikat Prezesa. Przeczytamy m.in. o:
1. Delegacja PZK na targach Ham Radio 2016
2. SN0HQ i IARU HF 2016. Apel przed szczególnymi zawodami
3. Krótkofalowcy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu
4. Radioreaktywacja w Nadnoteckim OT-23 PZK (ciąg dalszy)
5. Zaproszenie do łączności spod „Mysiej Wieży” nad jeziorem Gopło
6. HF16URSA z Bieszczadzkiej wytwórni piwa
7. Wakacje w górach
8. CQ CQ CQ… 3Z70AR z międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka
9. Życiorysy znanych krótkofalowców
10. Ryszard Czerwiński SP2IW
11. Dyplomy od TM0HQ
12. eMK QTC - lipiec/2016
PZK Komunikat - bezpośredni link do komunikatu.

Delegacja PZK na targach Ham Radio 2016

W dniach 24-26.06.2016 odbyła się 41. edycja międzynarodowych targów krótkofalarskich Ham Radio, które corocznie organizowane są przez Niemiecki Związek Krótkofalowców (DARC) we Friedrichshafen, nad Jeziorem Bodeńskim. Polski Związek Krótkofalowców był reprezentowany przez delegację w składzie: Waldemar Sznajder 3Z6AEF (Prezes PZK), Tomasz Ciepielowski SP5CCC, Leszek Przybylak SP6CIK, Paweł Zakrzewski SP7TEV, Rafał Dunal SQ9CNN, Piotr Majchrzak SQ9D i Aleksander Wieczorek SQ9UM, którzy w różnych konfiguracjach osobowych reprezentowali nasze stowarzyszenie na polskim stoisku.

W pierwszym dniu targów, Waldemar 3Z6AEF i Paweł SP7TEV wzięli udział w oficjalnym otwarciu Ham Radio 2016, na którym - oprócz Zarządu DARC i licznych gości zagranicznych - obecni byli także przedstawiciele władz miasta Friedrichshafen. W wystąpieniu inaugurującym Kol. Steffen Schoeppe DL7ATE podkreślił, że targi Ham Radio są największą tego typu imprezą środowiskową w Europie, a radiokomunikacja amatorska jest bardzo doceniana przez niemieckie władze, szczególnie w kontekście działań zmierzających ku szeroko rozumianej politechnizacji dzieci i młodzieży, a także aktywności w ramach łączności kryzysowej.

Więcej informacji na stronie organizacji.

Źródło: PZK